Mecliste LGBTİ kampanya ekibi HDP İstanbul İl Eşsözcüsü Ayşe Erdem ile bir araya geldi.

hedp mlgbti

Mecliste LGBTİ kampanya ekibi, kampanya hakkında bilgi vermek amacıyla siyasi partilerin kapısını çalmaya başladı. İlk ziyaretlerini Halkların Demokrasi Partisi‘ne yapan Mecliste LGBTİ ekibi, HDP İstanbul İl Eşsözcüsü Ayşe Erdem ile bir araya geldi.

Parti’nin Beyoğlu’ndaki merkezinde gerçekleşen buluşmada Mecliste LGBTİ’den Sezen Yalçın, Erdal Partog ve Mehmet Akın, İl Eşsözcüsü Ayşe Erdem’e Haziran’a kadar sürecek Mecliste LGBTİ kampanyası hakkında bilgi verdi. Mecliste LGBTİ’nin, kampanya dahilinde HDP İstanbul milletvekili adaylarıyla neler yapabileceği ve Parti’nin seçim çalışmalarındaki LGBTİ hakları gündemi üzerine konuşuldu.

Mecliste LGBTİ ve SPoD Siyasi Temsil ve Katılım Alan Koordinatörü Sezen Yalçın, kampanyanın partilerden bağımsız bir şekilde yürütüleceğini ve LGBTİ haklarının mecliste yer alması için bu çalışmanın başlatıldığını söyledi. HDP’nin LGBTİ haklarına verdiği desteği belirten İl Eşsözcüsü Ayşe Erdem ise, seçim döneminde de SPoD’un Mecliste LGBTİ kampanyasını İstanbul’da destekleyeceklerini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s